Metody znakowania opraw kalendarzy i notesów

Odpowiednio przemyślana oprawa kalendarzy i notesów może okazać się jednym z najlepszych nośników reklamy. Dzięki zadbaniu o ich ciekawy i oryginalny wygląd, a także odpowiednio wykonane znakowanie, będziemy mieć pewność, że będą one chętnie wykorzystywane na co dzień. W ten sposób nie wylądują w szufladzie jak ma to miejsce z większością tradycyjnych kalendarzy i notesów, których okładki są po prostu zwyczajne.

Kalendarze, notesy i notatniki od wielu lat cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i to nie tylko ze strony tych wszystkich osób, które na co dzień wykonują pracę o charakterze biurowym. Z tego typu produktów może korzystać każdy, kto chce zadbać o funkcjonalny i praktyczny produkt do zapisywania istotnych informacji, planów, a także i luźnych myśli. Pierwszym elementem, na który zwracamy uwagę w przypadku wybierania takich artykułów są oprawy kalendarzy i notesów. To one w głównej mierze determinują nasz wybór i wpływają na to, czy z takiego produktu będziemy chętnie korzystać na co dzień.

Stąd też wiele firm, którym zależy na tym, aby kalendarze lub notesy były skutecznym nośnikiem reklamy marki, dba o to, aby oprawa notesów lub kalendarzy była atrakcyjne pod względem wizualnym. Nieodzownym elementem, o którym również w tym przypadku nie można zapomnieć, jest znakowanie takiego produktu. Metoda jego wykonania powinna być odpowiednio dopasowana do rodzaju wybranej oprawy kalendarzy i notesów, dzięki czemu możliwe będzie uzyskanie najlepszego efektu oraz widoczności m.in. logo lub myśli przewodniej, którą w swojej działalności kieruje się dana marka.

Najpopularniejsze metody znakowania

Tłoczenie znaku to jedna z tych technik, która pozwoli mieć nam pewność, że wykonane przy jej użyciu logo na okładce będzie prezentowało się w sposób efektowny i elegancki. W przypadku wybrania tej metody, należy pamiętać, że w pierwszej kolejności konieczne jest wykonanie specjalnej matrycy do znakowania, która pozwoli na umieszczenia konkretnej grafiki na oprawie. Z kolei ustalenie wielkości tłoczenia przekłada się zarówno na koszt znakowania, jak i wykonania matrycy. Tłoczenie może odbywać się do krawędzi okładki lub też na jej grzbiecie. Przy użyciu tej techniki możemy skorzystać z możliwości tłoczenia za pomocą foli matowych, kolorowych oraz metalizowanych.

Grawerowanie logo jest techniką, w przypadku której koszty związane ze znakowaniem okładki mogą okazać się bardzo wysokie. Wykorzystanie tej metody, może również okazać się zarówno praco-, jak i czasochłonne. Dodatkowo nie wszystkie materiały, a tym samym i rodzaje opraw notesów oraz kalendarzy, nadają się pod to, aby znakować je za pomocą grawerowania laserem UV. Stąd też tę metodę poleca się raczej w przypadku nieco mniejszych zamówień, w tym również pojedynczych ilości.

Oprawa kalendarzy i notesów może być również znakowana za pomocą nadruku techniką UV, która doskonale sprawdza się w przypadku okładek o gładkiej strukturze. W tym przypadku mamy dużą dowolność pod względem zarówno wielkości, jak i kolorów znakowania, dzięki czemu na oprawie możliwe jest umieszczenie logo w oryginalnych kolorach firmowych. Stąd też jest ona jedną z chętniej wybieranych metod znakowania opraw w przypadku tych firm, którym zależy na zastosowaniu ciekawych i modnych rozwiązań. W ten sposób jesteśmy w stanie nanieść na powierzchnię dowolną grafikę.

Haftowanie znaku to bardzo ciekawy sposób nanoszenia logo, który pozwala zadbać o jego elegancką prezentację. Wykorzystanie tego typu metody znakowania sprawia, że produkt jest bardzo interesujący i wyjątkowy, a tym samym także wart uwagi. Warto jednak pamiętać, że haftowanie nie jest możliwe do wykonania na każdym rodzaju okładki, a koszt jego zrealizowania nie należy do najniższych.

Chromowane logo to efektowna i poniekąd również luksusowa technika znakowania, która wiąże się z wysokim kosztem jej wykonania. Decydują się na nią te firmy, które składają zamówienia obejmujące mniejsze ilości notesów oraz kalendarzy.

Blaszka z grawerowanym logo to bardzo elegancki i nowoczesny sposób znakowania opraw kalendarzy i notesów, który pozwala na wybór jej dowolnego kształtu, koloru oraz miejsca jej umieszczenia. Jednak i w tym przypadku jest to dość rzadko wybierana technika znakowania okładki, na co wpływ mają wysokie jej koszty wykonania.

Wróć